Üniversitemiz İş Birliğinde Etik Haftası Etkinlikleri Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MEÜSEM), Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından ‘Etik Varsa Etki Var’ mottosuyla ‘Etik Haftası’ etkinliği gerçekleştirildi. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen etkinliğe Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Üniversitemizin İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taşkıner Ketenci, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ayşe Yüce, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege’nin yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Genel Sekreter yardımcıları, daire başkanları ve çalışanları ile Üniversitemizin akademisyenleri katıldı.

“Etik Varsa Etki Var”  konulu program Üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından hazırlanan resim ve heykel sergisinin gezilmesiyle başladı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in açılış konuşmasının ardından, Üniversitemizin İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taşkıner Ketenci tarafından "Etik" konulu konferans gerçekleştirildi. 

Konferansın ardından ise Üniversitemiz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taşkıner Ketenci'ye, Güzel Sanatlar Dekanımız Prof. Dr. Ayşe Yüce’ye ve Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege’ye katkılarından dolayı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Etik Komisyonu Başkanı Ali Rıza Özdemir teşekkürlerini sundu. Etkinlik, orkestra konseri ile devam etti. Son olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Etik Komisyonu ve MESKİ Etik Komisyonu ile birlikte aile fotoğrafı çektirildi.

MEÜSEM Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege “Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Kariyer Merkezi olarak ortak etkinlikler yapmaktan memnunuz. Rektörümüz Prof. Dr. Erol Yaşar’ın destekleriyle şehir ve üniversite iş birliği açısından bu tür etkinliklere önem vermekteyiz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kariyer Merkezi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü ile birlikte 29 Mayıs Pazartesi günü "Etik Haftası" kapsamında ‘Ekonomi ve Sosyal Güvenlik Boyutuyla Etik’ konulu çevrim içi konferans da düzenledi. Konferansın moderatörlüğünü Merkez Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege yaparken Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Hasan Ejder Temiz, bölüm öğretim üyeleri Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol ve Dr. öğretim üyesi Erhan Gülcan da etkinlikte konuşmacı olarak yer aldılar.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2023-06-05 16:50:51
  • 1163