Üniversitemiz Proje Geliştirme Topluluğu Proje Yarışmasından Birincilikle Döndü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Proje Geliştirme Topluluğu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Üniversiteli Gençlik Oluşumu tarafından İstanbul’da 26-27 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen “Bir Kalkınma Hikâyesi" başlıklı proje yarışmasından birincilikle döndü.

Proje Geliştirme Topluluğumuz yarışmaya, danışmanlığını İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyemiz Prof. Dr. Sevgi Tüzün Rad’ın yaptığı ve Topluluk Başkanı Harun Şimşek ve üyeleri Gökçe Altunel, Semih Erdem Dulkadir ve Esma Güneş'in birlikte hazırladıkları "Sürdürülebilir Kalkınma" projesi ile katılım sağladı.

Ülkemizde yaşanan ve 10 ilimizi sosyal ve ekonomik olarak etkileyen deprem felaketinden zarar gören bireylerin (özellikle dezavantajlı grupların) kendileri ve ailelerinin yaşamlarını devam ettirebilmeleri için gelir elde etmelerinin amaçlandığı projede; çadır kent ve konteyner kentte kalan hane bireylerinin sürdürülebilir gelir sağlamaları amaçlandı.

Topluluk Başkanı Harun Şimşek, bölgede öne çıkan yerel ürünlerin (tarım ve gıda ürünleri, el işi ve dokuma vb.) doğrudan ve proje ile tasarlanacak web sitesi üzerinden pazarlanarak bölge halkına geçim kaynağı yaratmak istediklerini vurguladı. Şimşek, bu amaçla eğitim verilecek konuları belirlediklerini ve web sitesinin nasıl tasarlanacağını ve sitenin görünürlüğü hakkında da çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2023-06-05 16:48:38
  • 978