TRT Çukurova Bölge Müdürlüğü'nden Üniversitemiz İletişim Fakültesi'ne Ziyaret


TRT Çukurova Bölge Müdürü Fatih Doğru ve TRT Kurumu Genel Müdürlüğü, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı'ndan Nurten Erdem tarafından 30 Mayıs 2023 tarihinde İletişim Fakültemize bir ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyarette, Dekan Prof. Dr. Aslıhan Doğan Topçu tarafından TRT Çukurova Bölge Müdürü olarak görevine başlamış olan Fatih Doğru ve Araştırmacı Nurten Erdem’e Üniversitemiz İletişim Fakültesi’nin kuruluşu, tarihçesi ve gelişimi hakkında bilgi verildi. TRT heyeti daha sonra Fakültemiz Dekanı ve öğretim üyeleri eşliğinde radyo, televizyon ve film stüdyolarını gezerek TRT Çukurova Bölge Müdürlüğü ve Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi arasında yapılacak ve Mersin’e katkı yapacak iş birliği projelerini istişare ettiler.

Söz konusu ziyaretin bir diğer önemli başlığı ise ‘TRT Geleceğin İletişimcileri’ yarışması oldu. İletişim Fakültesi toplantı salonunda öğretim elemanları ile yapılan toplantıda ise Nurten Erdem, önce pandemi koşulları daha sonra ise yaşanılan deprem felaketi nedeniyle değişen şartlardan bahsederek bu yıl sekizincisi düzenlenecek yarışmada dört ana kategorininin olacağını ifade etti. ‘Radyo Yayıncılığı, ‘Görsel Yayıncılık‘, ‘Dijital Yayıncılık‘ ve ‘İletişim Kampanyası‘ kategorilerinde yarışacak adayların her kategori için en fazla beş eserle katılabileceği belirtilen açıklamada yarışmanın son başvuru tarihinin 7 Ağustos 2023 olduğuna dikkat çekildi.

TRT Çukurova Bölge Müdürü Fatih Doğru ve Nurten Erdem, İletişim Fakültesi öğrencilerinin yarışmaya yönelik ilgilerinin artırılması için TRT olarak destek vermeye hazır olduklarını söyleyerek yarışma ile her yıl olduğu gibi bu yıl da geleceğin iletişimcilerinin TRT’nin titiz değerlendirme sürecinden geçerek nitelikli ürünler vermeye teşvik edilmesinin amaçlandığını da sözlerine eklediler.

Bilgilendirme toplantısının ardından İletişim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Aslıhan Doğan Topçu, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin ‘TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’ndan önceki yıllarda olduğu gibi gurur verici başarılarla döneceklerine inandığını ifade ederek, TRT Çukurova Bölge Müdürlüğü heyetine değerli paylaşımları ve ziyaretleri için teşekkürlerini sundu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
  • 2023-06-02 17:20:44
  • 2217