megamenu.kddb

Üniversitemiz Genç Girişimci Merkezinden Adana Yüreğir Belediyesi “ Sosyal Girişimcilik Merkezi ” Projesine Destek

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüAdana Yüreğir Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Naci Kazan ve Sosyal Girişimci Merkezi Proje Koordinatörü Ümit Demir ile Çukurova Kalkınma Ajansından proje uzmanları Ayşegül Turgut ve Işıl Uyan, 16 Ekim Cuma günü Üniversitemiz Genç Girişimci Merkezine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Merkez Müdürümüz Dr. Öğretim Üyesi Duygu Hıdıroğlu ile yapılan görüşmelerde, Adana Yüreğir Sosyal Girişimcilik Merkezi Projesi ele alındı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ve Çukurova Kalkınma Ajansının desteklediği Sosyal Girişimcilik Merkezi projesi hakkında konuşan Genç Girişimci Merkezimiz Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Duygu Hıdıroğlu, "Bu konudaki çalışmalar ve projelerde, Üniversitemiz Genç Girişimci Merkezi rol model olarak değerlendirilmektedir. Bu projenin hayata bir an önce geçirilebilmesi için, Merkez olarak gereken tecrübe paylaşımı yaparak katkı sağlayacağız." dedi.

Üniversitemiz Genç Girişimci Merkezi ziyaretinden oldukça memnun kaldıklarını ifade eden Adana Yüreğir Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Naci Kazan, bir sonraki ziyaretlerini Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya yapmak istediklerini dile getirdi. Kazan, AK Parti Mersin Milletvekili ve Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın katkılarıyla böyle uluslararası standartlara sahip bir Girişim Merkezinin kurulumunda, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın topluma fayda sağlayan girişimcilik faaliyetlerine öncülük ettiğini ve bu nedenle kendilerine teşekkür etmek istediklerini belirtti. Kazan ayrıca; Sosyal Girişimcilik Merkezi ile Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi arasında işbirliği protokolü imzalayarak, iki merkez arasındaki ilişkileri güçlendirmek ve özellikle gençleri ve kadınları konu alan ortak projeler geliştirmek istediklerini ifade etti.

Üniversitemiz Genç Girişimci Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Duygu Hıdıroğlu ise, henüz proje aşamasında olan Yüreğir Sosyal Girişimcilik Merkezi’ne gereken her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ve ülkemizde girişimcilik faaliyetlerine verilen önemin artmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Dr. Hıdıroğlu ayrıca, sosyal girişimcilik faaliyetleri ile sosyal ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan ve toplumsal fayda odaklı yaklaşımlarla piyasa güçlerini doğru yönlendirebilen kişilerin ekonomiye katkısına dikkat çekti. Bu bağlamda gerek Merkez olarak Genç Girişimci Merkezinde açmayı planladıkları “Sosyal Girişimcilik Birimi”, gerekse önümüzdeki dönem için planladıkları Sosyal Girişimcilik lisansüstü eğitim programları ile sosyal girişimcilik alanındaki proje ve faaliyetlere katkı sağlayacakları için oldukça heyecan duyduklarını ifade etti.

Sadece Mersin’de değil Çukurova Bölgesinde ve hatta Türkiye’de toplumsal fayda sağlayan hangi proje desteğe ihtiyaç duyarsa mesafe gözetmeden gerek laboratuvar, ofis ve ortak çalışma alanları gibi teknik altyapı imkanları; gerekse Merkez olarak geliştirilen önemli işbirlikleri neticesinde oluşturulan güçlü network ile girişimci adayları, mevcut girişimciler ve girişimcileri destekleyen bütün paydaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirten Genç Girişimci Merkezimiz Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Duygu Hıdıroğlu, toplumsal faydanın toplumsal bilinç oluşturmayla başladığını ve toplumu temsil eden birçok farklı dinamiğin sosyal sorunları çözmek için bir arada hareket ettiğinde sorunlara yenilikçi yaklaşımlarla başarılı ve kalıcı çözümler geliştirdiğine dikkat çekti.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-10-19 14:55:39
  • 1294